Kulüp Tarihçesi

Kimya Teknolojileri Kulübü, 2014 yılında multidisipliner bilim alanında gerçekleşebilecek öğrenci faaliyetlerinin ve üniversitelerdeki bilimsel çalışmaların öncüsü olmak ve desteklemek amacı ile kurulmuş bir bilim kulübüdür.

Kimya Teknolojileri Kulübü, 7 ana bölümü kapsayarak faaliyetlerine devam etmektedir. Kulübün kapsamındaki bölümler; Kimya, Kimya Mühendisliği, Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Çevre Mühendisliği, Gıda Mühendisliği ve Metalurji Malzeme Mühendisliği’dir. Kimtek, çalışmalarında belirtilen bölümleri temel almakta olup, bilim ile ilgilenen herkesin kendinden bir parça bulabileceği kapsamlı bir kulüptür.

Kurulduğu günden bu zamana kadar giderek artan bir ivme ile büyüyen Kimya Teknolojileri Kulübü, gerçekleştirdiği proje ve etkinlikleri ile Türkiye’nin en aktif multidisipliner bilim kulübü olmayı başarmıştır.

Misyonumuz

Türkiye’deki üniversitelerde gerçekleşen multidisipliner bilim çalışmalarını gerçekleştirmek ve desteklemek için kurulmuş olan Kimya Teknolojileri Kulübü, bu amaç doğrultusunda birçok etkinlik gerçekleştirmektedir.

Vizyonumuz

Bilim ile ilgilenen her öğrencinin ortak noktası olan Kimya Teknolojileri Kulübü; sektör, akademi ve lisans üçgeninde gerçekleştirdiği projeler ve etkinlikler ile üniversitemizdeki öğrencilerin en donanımlı şekilde mezun olmasını sağlamayı ve üniversite bünyesinde gerçekleşen öğrenci merkezli bilimsel çalışmaların en üst seviyeye getirilmesini amaçlamaktadır.

Türkiye’nin multidisipliner çalışma ve bilimi temel alarak kurulmuş ve çalışmalarını bu yönde devam ettiren en aktif öğrenci kulübü olarak bilinen KİMTEK, öğrencilere bilimi sevdirip onları bilime yöneltmeyi amaçlamanın yanı sıra üniversite öğrencilerini okul dönemlerinde sektöre hazır hale getirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Amaçlarımız doğrultusunda Türkiye’de bilimin ilerlemesinde genç ve dinamik üniversite öğrencileri olarak çalışmalar ve projeler yürütmekteyiz. Bu çalışmalarımız ile Türkiye’de bilim ve kariyer denildiğinde akla gelen ilk öğrenci kulübü olmayı amaçlamaktayız.